Domácí start sezony za 6 bodů!

V úvodním kole okresního přeboru jsme přivítali FK Mouřínov a Orly Vyškov. Hrálo se dopoledne, odpoledne následoval Krásenské guláš a možná i vinou nepřesvědčivých výsledků z loňska přišla jen hrstka nejvěrnějších fanoušků. V sestavě se objevily i dvě posily ze Studnic – Lukáš Štaffa, který už u nás jednou působil, a v brance Fana Jelínek.

Do prvního zápasu proti Mouřínovu jsme nastoupili s chutí. Dostali jsme se k několika střeleckým příležitostem, žádný pokus se však neujal. Hosté z jihu okresu také hrozili, ale Krásensko mělo přeci jen více ze hry. Při jednom z rohů se však domácí kapitán nechal předskočit útočníkem soupeře a Mouřínov šel do vedení. Nepříznivé skóre naštěstí netrvalo dlouho. Naši nadále aktivní hru jako první zhodnotil Kuba Vágner. Jeho typická akce – otočka kolem obránce a střela levačkou na zadní. Ještě do poločasu navíc ten samý hráč dokázal skóre otočit v náš prospěch. Ve druhé půli se díky dvěma šťastným odrazům dočkali gólu také Honza Koutný a Lukáš Štaffa. Vedení 4:1 přišlo poměrně snadno. Mouřínovští ale nesložili zbraně. I díky liknavosti domácích v obranné práci se dostali ke zbytečně mnoho střelám a hlavně i dorážkám. Důsledkem bylo nejen vyrovnání na 4:4, ale dokonce otočení výsledku na 4:5. Naši hráči naštěstí nesložili zbraně. Znovu zvýšenou aktivitou si vypracovali několik šancí a dvě z nich proměnili Kuba Vágner a Lukáš Štaffa. Na konečných 7:5 pak upravil Petr Zukal svým osobitým provedením přímého kopu – prudkou ránou přímo do zdi. Obránci v ní se lehce rozestoupili a míč díky razanci proskočil do sítě. Útočně laděné utkání plné šancí a zvratů nám přineslo první 3 body.

Ve druhém zápase nás vyzvali Orli Vyškov. Ti si s Mouřínovem poradili snadno 14:2. Věděli jsme, že bude potřeba opět soustředěný a aktivní výkon. Začátek zápasu podle toho i vypadal. Soupeře jsme k ničemu moc nepouštěli a sami jsme si díky nasazení tvořili solidní množství příležitostí. Neproměnili jsme žádnou. A přišel trest. Petr Méďa Nedvěd si po vzoru Filippa Inzaghiho počkal na míč za naší obranou a zkušeně zakončil. Ani tentokrát nás to nepoložilo. Ještě do poločasu po přihrávkách Jirky Pátka dvakrát pěkně umístil svoje střely Lukáš Štaffa. Ve druhé půli jsme přistoupili k zodpovědné defenzivě. Zpočátku jsme Orly dobře drželi na distanc, jenomže jsme až příliš zbrkle zakopávali balony a přestali být nebezpeční směrem dopředu. Hosté stupňovali tlak a dostali se ke spoustě nebezpečných střel a závarů. Krásenští hráli velmi obětavě a silou vůle drželi vedení. Několik skvělých zákroků předvedl Franta Jelínek. Po celý turnaj chytal velmi dobře a zejména jemu můžeme děkovat, že Orlům se nakonec vyrovnat nepodařilo. A to ani přes jejich závěrečnou hru bez brankáře, ve které nám už jednou v minulosti zápas srovnali. 6bodů tedy zůstalo v Krásensku.

2. 9. 2017 Krásensko:

FC Krásensko 04 – FK Mouřínov 7:5 (2:1)

Góly: Jakub Vágner 3, Lukáš Štaffa 2, Jan Koutný, Petr Zukal – Roman Jelínek 3, Radovan Křivánek, Michal Sádlík

ŽK: Jan Koutný – Lukáš Petřík

Sestava FC K04: Jelínek František – Surák Jaromír (C), Karhan Jan, Koutný Jan – Štaffa Lukáš, Vágner Jakub, Zukal Petr

FC Krásensko 04 – FK Orli Vyškov 2:1 (2:1)

Góly: Lukáš Štaffa 2 – Petr Nedvěd

ŽK: 0 – Vojtěch Neděla, Rudolf Erben
Sestava FC K04: Jelínek František – Surák Jaromír (C), Karhan Jan, Koutný Jan – Pátek Jiří, Štaffa Lukáš, Vágner Jakub, Zukal Petr