V Kojátkách těžká dřina. S jednou výhrou musíme být spokojeni.

K druhému kolu okresního přeboru jsme odjížděli na, alespoň opticky, nejmenší hřiště soutěže do Kojátek. V sestavě chyběli Honza Koutný s Petrem Zukalem. Nahradili je Marian Bocek a Ondra Sedlák. V brance tentokrát nečaroval Franta Jelínek, nýbrž Michael Král. Jako fanoušek a trenér v jedné osobě s námi odcestoval dobře naladěný Franta Pátek.

V prvním zápase proti rezervě Orlů Bučovice jsme přečkali pár úvodních šancí a následně nás poslal do vedení Lukáš Štaffa umístněnou střelou na zadní tyč. Soupeř předváděl kvalitní hru, dobře držel míč a jeho hráči si rychle měnili pozice, což nám činilo velké potíže. Přebírání hráčů mezi obránci a útočníky vázlo, Bučovičtí navíc byli schopni individuálně přecházet jeden na jednoho. Rozhodně nešlo o tým, který by měl být pouze slabším příbuzným svého „áčka“. Otočení skóre bylo pouze logickým vyústěním celého průběhu. I když dokázal jeden gól přidat Jirka Pátek, stejně jsme o poločase prohrávali 2:3. Ve druhém dějství se toho příliš nezměnilo. Přes velké úsilí a nasazení se nám nedařilo vytvářet šance, naopak jsme protivníka pouštěli do mnoha střeleckých příležitostí. Stav postupně narostl na nepříznivých 2:5. Sice jsme díky trefě Jirky Pátka z přímého kopu a jedné Kuby Vágnera snížili na nadějných 4:5, jenomže náš sok měl hru nadále pod kontrolou a velmi rychle přidal další branky, na které jsme již neměli sílu odpovědět. Domácí si připsali vítězství 8:4.

Proti Kloboučkům jsme již poměrně unaveni po první těžké bitvě chtěli zlepšit obranu. Úvod nám vyšel. Po gólech Kuby Vágnery a Jary Suráka jsme brzy vedli 2:0. Poté jsme ale polevili, z čehož pramenilo vyrovnání na 2:2. Kuba Vágner byl ve střelecké formě a dalším zápisem do tabulky střelců nám zařídil poločasové vedení 3:2. Závěrečný poločas se nesl v duchu naší defenzivy a protivníkova pokusu o tlak. Bránili jsme statečně, pro drobná zranění postupně odstoupili dva naši hráči a dohrávali jsme s jedním na střídání. Díky Kubovi Vágnerovi jsme odskočili na 4:2. Kloboučky nadále tlačily, na jejich snížení však odpověděl Marian Bocek a do závěrečných minut se vstupovalo s vedením 5:3. Soupeř ještě jednou snížil na jednobrankový rozdíl. Ovšem opět tu byl Kuba Vágner, který doběhl oblouček za obranu a z ostrého úhlu upravil svým osmým zásahem v sezoně na konečných 6:4 pro Krásensko.

Z Kojátek tedy vezeme 3 body, což je asi maximum, které bylo reálné. Orli byli herně lepší a ani krásenská defenziva nepracovala tak, jako v předešlém turnaji na domácí půdě. Napříště v Bučovicích to tedy bude chtít navázat na výkon „krásenský“, nikoliv „kojátecký“.