Jakub Vágner mistrem světa se světovým rekordem!!!

Jakuba Vágnera většina zná jako skvělého futsalisty z FCK04 , fotbalisty z Lipovce a hokejisty , momentálně hrajícího za Minervu Boskovice. Málokdo ovšem ví, že se věnuje i POWERLIFTINGU , ve kterém už posbíral několik ocenění. Minulý víkend se stal dokonce mistrem světa v kategorii do 90 kg a je nově držitelem světového rekordu ! Redakce FC K04 položila Jakubovi několik otázek :
Gratulujeme Ti k zisku mistra světa a světovému rekordu, přiblížíš nám prosím pravidla této soutěže ?
Dělám silový trojboj (powerlifting) ten se skládá z dřepu, bench pressu a mrtvého tahu. Já závodím v kategorii raw, což znamená bez pomocného dresu, povolené pomůcky jsou akorát opasek, u dřepu bandáže na kolena a u bench pressu bandáže na zápěstí.
Jak jsi se k tomuto sportu dostal ?
Dostal jsem se k tomu úplnou náhodou, když jsem jednou cvičil v posilovně, byl tam David Gryc, zakladatel Raw Power Jedovnice, který mi řekl že mám slušné výkony a jestli bych nechtěl zkusit soutěžit.
Jak často trénuješ a s kým ?
Většinou 4x týdně, ale liší se to podle tréninkového plánu. Poslední půlrok cvičím s Martinem Šebelem z Krásenska, který s námi půjde v listopadu na MČR v mrtvém tahu.
Co strava , je něčím výjimečná ?
Myslím že většina lifterů stravu řeší, ale ja jím všechno mám tolik pohybu, že všechno spálím.
Jaký byl průběh mistrovství světa a jak jsi si věřil ?
No příprava probíhala velmi dobře až do posledního tréninku kde jsem si utrhl mozol, poté tu byl problém s váhou, týden před MS jsem měl 95kg ?, celý týden jsem odvodňoval, ale stejně jsem ráno navážil 90,8 , takže jsem musel jit do sauny a nakonec jsem navážil 89,15kg. První pokus jsem měl 260kg a mozol vydržel tak jsem šel 2.pokusem 270kg a věděl jsem že světový rekord v mé kategorii je 280kg tak jsem si nechal naložit 281kg a zatáhl jsem to, poté jsem šel ještě 285kg které jsem nezapsal.
Pokud by chtěl někdo s tímto sportem začít, co bys mu poradil ?
Hlavně ať cvičí s někým kdo tomu rozumí, protože když máte špatnou techniku tak může lehce přijít zranění.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích
Redakce FCK04

Napsat komentář